Ďábelsky dobrý: Tento rum musíte ochutnat!

Demon Share Rum

Historie značky

Značka Demon's Share Rum, jak už napovídá samotný název, sází na tajemnou a lákavou atmosféru. I když se nepyšní staletou tradicí jako některé zavedené značky rumů, rozhodně to neznamená, že by se jednalo o nezajímavého nováčka na trhu. Právě naopak. Demon's Share Rum v sobě snoubí vášeň pro kvalitní rum s moderním přístupem a odvážnými inovacemi.

Příběh značky se začal psát teprve nedávno, a to skupinou nadšených milovníků rumu, kteří sdíleli společný sen: Vytvořit rum, který by dokázal oslovit jak zkušené znalce, tak i ty, kteří se s tímto nápojem teprve seznamují. A tak se zrodila myšlenka na Demon's Share Rum – rum, který by v sobě ukrýval tajemství a vášeň, stejně jako legendy o pirátech a mořských dobrodružstvích, které jsou s rumem neodmyslitelně spjaty.

Tvůrci značky si dali záležet na výběru těch nejlepších surovin a výrobních postupů. Důraz kladli na tradiční metody zrání a míchání, které dodávají rumu Demon's Share jeho charakteristickou chuť a aroma. Zároveň se nebáli experimentovat a hledat nové a neotřelé kombinace chutí, které by uspokojily i ty nejnáročnější jazýčky.

I když je Demon's Share Rum na trhu relativně krátkou dobu, rychle si získal popularitu mezi milovníky rumu po celém světě. Jeho tajemná aura, vynikající chuť a moderní design z něj dělají skvělou volbu pro všechny, kteří hledají rum s příběhem a duší. Ať už si Demon's Share Rum vychutnáte samotný, s ledem, nebo jako součást vašeho oblíbeného koktejlu, jedno je jisté – čeká vás nezapomenutelný zážitek.

Výrobní proces

Demon Share Rum se vyrábí tradičními metodami, které zaručují jeho výjimečnou chuť a aroma. Proces začíná výběrem té nejkvalitnější cukrové třtiny z pečlivě vybraných plantáží. Po sklizni se třtina lisuje, aby se z ní získala šťáva, která se následně fermentuje za použití speciálních kvasinek. Fermentace je klíčovým krokem, během kterého se cukr mění na alkohol a vznikají charakteristické chuťové a aromatické látky.

Po fermentaci se zkvašená šťáva destiluje v měděných kotlích. Destilace probíhá za přesně kontrolovaných teplot a tlaků, aby se zachovaly ty nejjemnější aromatické složky. Výsledkem destilace je surový rum s vysokým obsahem alkoholu. Ten se následně nechává zrát v dubových sudech. Doba zrání se liší v závislosti na druhu rumu a požadovaném chuťovém profilu. Během zrání rum získává svou charakteristickou barvu, aroma a chuť. Dubové sudy dodávají rumu tóny vanilky, karamelu, koření a dřeva.

Po ukončení zrání se rum filtruje a míchá, aby se dosáhlo požadované chuti a konzistence. Mistr míchač (Master Blender) je zodpovědný za finální chuťový profil rumu. Demon Share Rum se vyznačuje bohatou chutí s tóny tropického ovoce, koření, vanilky a karamelu. Je ideální pro popíjení samotného, s ledem nebo jako součást míchaných nápojů.

Charakteristická chuť

Demon share rum se vyznačuje specifickou chutí, která ho odlišuje od ostatních značek rumu. Jeho chuťový profil je výsledkem kombinace několika faktorů, včetně původu melasy, fermentačního procesu, destilace a zrání v dubových sudech.

Demon share rum se vyrábí z melasy z cukrové třtiny pěstované v oblastech s bohatou vulkanickou půdou. Tato půda dodává melasě a následně i rumu zemitou a minerální chuť. Fermentační proces probíhá za použití specifických kvasinek, které produkují ovocné a kořeněné aroma.

Po destilaci zraje Demon share rum v dubových sudech, které mu dodávají další vrstvy chuti. Doba zrání se liší v závislosti na druhu rumu, ale obecně platí, že čím déle rum zraje, tím je jeho chuť komplexnější a vyváženější. Během zrání rum absorbuje z dubového dřeva tóny vanilky, karamelu, koření a tabáku.

Výsledkem tohoto procesu je rum s charakteristickou chutí, která je zároveň sladká a kořeněná, s tóny ovoce, vanilky a dubu. Demon share rum je komplexní a vyvážený rum, který si můžete vychutnat samotný nebo v míchaných nápojích.

Dostupné varianty

Demon Share rum se pyšní širokou škálou variant, které uspokojí jak zkušené znalce, tak i ty, kteří s rumem teprve začínají. Pro milovníky jemnějších chutí je tu Demon Share Spiced, jehož chuťové pohárky potěší tóny vanilky, skořice a karamelu. Pokud preferujete výraznější rum s nádechem exotiky, sáhněte po Demon Share Coconut, který vás okouzlí sladkou chutí kokosu a ananasu. Pro opravdové dobrodruhy je tu Demon Share Black Spiced, tmavý rum s intenzivní chutí po karamelu, hřebíčku a pepři. Ať už si vyberete jakoukoli variantu, Demon Share rum vám zaručí nezapomenutelný chuťový zážitek.

Tipy na servírování

Demon Share rum je silný zážitek sám o sobě, ale s pár tipy ho můžete pozvednout na další úroveň. Pro jeho výraznou chuť a aroma ho doporučujeme vychutnávat spíše samotný, případně s kostkou ledu, která ho bude postupně ochlazovat a otevírat jeho chuťové nuance. Pokud ale máte rádi experimenty, nebojte se Demon Share rum použít i do míchaných drinků. Skvěle se hodí do koktejlů s tropickým nádechem, kde jeho chuť doplní šťáva z ananasu, kokosu nebo limetky. Pro odvážnější je tu kombinace s colou a limetou, která zdůrazní jeho sladší tóny. Ať už zvolíte jakoukoli variantu, nezapomeňte na kvalitní doplňky. Používejte pouze čistou vodu a led z filtrované vody, abyste nepřehlušili chuť rumu.

Oblíbené koktejly

Demon Share rum si nezaslouží nic menšího než speciální péči při jeho mixování. Jeho výrazná chuť si skvěle rozumí s celou řadou ingrediencí, ať už toužíte po sladkém pokušení nebo osvěžující vzpruze. Pojďme se společně podívat na pár tipů, jak si vychutnat Demon Share rum v lahodných koktejlech.

Pro milovníky klasiky je tu Cuba Libre, kombinace rumu, coly a limetky, která nikdy nezklame. Do vysoké sklenice s ledem nalijte 4 cl Demon Share rumu, dolijte vychlazenou colou a ozdobte plátkem limetky. Pro extra říz přidejte i pár kapek limetkové šťávy.

Pokud máte chuť na exotiku, vyzkoušejte Mai Tai, koktejl plný ovocných chutí. Smíchejte 3 cl Demon Share rumu, 1,5 cl pomerančového likéru, 1,5 cl amaretta, 3 cl ananasového džusu a 1,5 cl limetkové šťávy v šejkru s ledem. Dobře protřepejte a nalijte do sklenice typu hurricane. Ozdobte plátkem ananasu a koktejlovou třešní.

Pro milovníky sladších chutí je tu Pina Colada, která vás přenese na tropickou pláž. V mixéru rozmixujte 3 cl Demon Share rumu, 6 cl ananasového džusu, 3 cl kokosového krému a hrst ledu do hladkého krému. Nalijte do vysoké sklenice a ozdobte plátkem ananasu a koktejlovou třešní.

Ať už zvolíte jakýkoliv koktejl, Demon Share rum mu dodá nezaměnitelný charakter a hloubku chuti. Nebojte se experimentovat a objevovat nové kombinace, které potěší vaše chuťové pohárky.

Zajímavosti o značce

Demon’s Share Rum je značka, která v sobě nese tajemství a rebelství. Pojďme se ponořit do světa tohoto výjimečného rumu a odhalit některé zajímavosti.

Značka sází na tajemno a propojení s legendami o pirátech, kteří si svůj podíl rumu, tedy „Demon’s Share“, brali jako první. Design lahví s lebkou a ohnivými motivy jenom podtrhuje tento dojem. I když značka působí tajemně, je otevřená informacím o původu a výrobě svého rumu. Na jejich webových stránkách se dozvíte o procesu destilace, zrání i o tom, odkud pochází třtinová melasa. Demon’s Share Rum není jen tak ledajaký rum. Je to rum pro ty, kteří se nebojí odlišnosti a hledají něco víc než jen obyčejný drink.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: alkohol

Autor: Karel Šimáček

Tagy: demon share rum | značka rumu