Skvělá chuť a láhev jako umělecké dílo: To je rum Don Papa

Rumů je na našem trhu celá řada, výborná chuť už proto není jedinou zárukou úspěchu. Rumy Don Papa proto připravily i atraktivní etiketu. Věděli jste, že Don Papa je s námi zatím jen poměrně krátce? Na trh přišla tato značka teprve v roce 2012. Co je na ní tak zajímavého, že v dnešní době patří mezi opravdu oblíbené nápoje? To se brzy dozvíte…

Kdo za rumem Don Papa stojí?

Každý stát má své velké osobnosti. Jednou z nich byl jistě i revolucionář Dionisio Magbuelas, jenž se zapsal do historie spíše přezdívkou Papa Isio. Stal se skutečnou duší Filipín, značně totiž napomohl nezávislosti své země na Španělsku. Producenti rumu Don Papa mu proto chtěli vzdát hold a lze jistě směle prohlásit, že odvážnému muži nedělají žádnou ostudu. Rumy Dop Papa nabídnou vynikající chuť, a to i díky místu, v němž je situován samotný lihovar. Ten najdeme na úpatí sopky Mt. Kanlaon, v místech, kde jsou plantáže s cukrovou třtinou. Bonusem pak je i výborná úrodnost okolní půdy. Plodiny, z nichž se rum připravuje, tedy dodávají jedinečné aroma i chuť.

Co láhev Dona Papy, to umělecké dílo

Co jiného ještě rum přináší, než výjimečnou chuť? Samozřejmě, originální balení! Lahve rumů Don Papa jsou ozdobeny skutečným uměním. Je na nich vyobrazen muž, kterým ovšem není samotný Papa Isio, jde totiž o ducha ostrova Negros – Sugarlandie. Lahve pak přinášejí pestré barvy i zajímavé kombinace. Na některých najdeme divoká zvířata, jiné jsou ozdobené historickou kresbou. Originalita je na maximu, vlastně platí, že co lahev, to unikát. Jistě i díky tomu získal rum Dop Papa mnoho ocenění.

Jaké rumy značky Don Papa ochutnat?

Prohlédněme si některé varianty – jen tak, pro trochu inspirace. Klasický rum Don Papa 7y v sobě kombinuje vůni ovoce a nasládlé aroma vanilky, medu nebo kandovaného ovoce. Na etiketě pak najdeme originální kresby, díky nimž bude lahev perlou domácích minibarů. Zajímavý exkurz do světa rumů nabídne i edice Dop Papa Sherry Cask. Destilovaný rum čekal čtyřletý odpočinek v dubovém sudu, v němž byl předtím uskladněn bourbon a další rok a půl ve čtveřici druhů Sherry. Všechny čtyři sudy byly poté smíseny, aby vznikla ona jedinečná chuť. Etiketu zdobí originální obrazy v tradičních tmavších odstínech.

Publikováno: 12. 07. 2020 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Karel Šimáček