Nezařazené

Jak ozdobit drinky?

Míchané nápoje v sobě mají zcela jistě cosi jedinečného. Rozhodně se nejedná o něco, co bychom měli k dispozici každý den. Jsou určeny hlavně pro chvíle pohody a relaxace, ideální třeba na dovolenou! Přesvědčit se o tom můžete sami! U moře vás návštěva nějakého beachbaru, který nabídne lahodné drinky, rozhodně nemine, nebo by alespoň neměla, vřele doporučujeme! Míchané nápoje si však můžete bez problémů připravit i doma. Stačí si najít recept a připravit ingredience, kolikrát není na škodu ani mírná improvizace! Možná že vás zajímá, jak se koktejly zdobí? Co se hojně využívá?

Nejvhodnější suroviny na ozdobu koktejlů

Každý koktejl je specifickým nápojem. Z toho plyne, že ne každá ozdoba se bude nutně hodit na každý míchaný nápoj. Pojďme si alespoň říci, jaké ozdoby se používají nejčastěji, protože míchaný drink by měl jednak skvěle chutnat, ale i dobře vypadat!

Samozřejmostí jsou kousky ovoce. Jedná se zpravidla o meloun, citron nebo třeba pomeranč! Ty je možno mírně nakrojit a umístit na sklenici, často se setkáváme i s řešením, kdy jsou kousky ovoce volně vloženy na hladinu. Specifické je to třeba u třešní!

Dalšími ozdobnými prvky mohou být i listy z máty, například u Mojita. Samozřejmě že i ledová tříšť je pro mnoho koktejlů charakteristická, bez ní by to nebylo ono ani, co se týká chuti a teploty, ale dokonce ani vezmeme-li k úvaze vzhled.

Míchané nápoje se doplňují i brčky. Ty mají hned několik úloh, jednak se pomocí nich koktejl pije, ale různobarevné variace ho dokonce zcela jistě ještě více vizuálně zefektivní.

Originálnost a jedinečnost

Koktejly však mohou být zdobeny i zcela netradičně a originálně! Záleží to v podstatě pouze a jen na fantazii každého z vás! Co třeba prskavky nebo rovnou hořící oheň? Ano, i to je možné! Stejně tak lze využít i papírové ozdoby, které známe třeba z pohárů! Zkrátka cokoliv, co vás napadne a hodí se k charakteru a barvě pití!