Rumy Legendario: Dokonalá chuť podpořená dlouhými roky zrání

Jak napovídá i samo pojmenování, je jasné, že tady půjde o něco mimořádného. Rumy z této edice mají punc skutečné legendy. Chuť a kvalita se totiž snoubí v neopakovatelném zážitku pro všechny smysly. Rumy jsou různé, to je pravda známá všem, kteří se o tento nápoj zajímavý. I z toho důvodu najdeme v regálech obchodů pestrobarevnou sbírku, do které se dnes už řadí i rumy Legendario. Dostojí jménu nebo jde spíše o klasický marketingový název? Odpovědi se dočkáme již brzy…

Legendární firma Legendario

Historie této společnosti se začala psát v roce 1946. Základem pro její úspěch byla tradiční příprava lihovin v kubánském stylu propojená s originálními přísadami. Punc jedinečnosti si Legendario drží až dodnes, neboť jeho kvalita a nevšední vůně rozjasňuje den milovníků špičkového alkoholu nejen v barech domovské Kuby, ale také v mnoha dalších zemích světa. Kubánské rumy mají pověst už po mnoho generací, díky čemuž dostal výborné vlastnosti do vínku i samotný rum Legendario. První havanské rumy spatřily světlo světa už během šestnáctého století! Velká obliba pak znamenala rozšíření výrobních kapacit i mimo Kubu, například i do Španělska.

Dokonalá chuť uzrálého rumu

Jedním z nejpopulárnějších nápojů z kolekcí značky Legendario je Elixir De Cuba. Nabídne jemnost a hřejivost, je také příjemně sladký. Surovinou pro jeho výrobu jsou směsi melasových rumů, jimž je dáno zrát v sudech celých sedm let! Chuť pak pomohou dotáhnout k dokonalosti rozinky, které jsou v rumu naložené přinejmenším měsíc. Dobře vyzrálý rum se pak doplní vymačkanou šťávou, díky níž je doladěn Elixir De Cuba až k výsledku z kategorie dokonalých. Na závěr se do rumu přidají tóny karamelu nebo pomeranče.

Rumy Legendario zrají dlouhých osm let

Pokud podle vás sedmileté zrání není dostačující, můžete okusit Legendario Aňejo. Tmavě jantarová rumová směs mohla zrát prakticky celých devět sezon! Totéž platí o jeho příbuzném Elixiru De Cuba, zrajícím v sudech, kde byl dříve ukryt americký bourbon. Výjimečné vlastnosti rum získá díky ovoci, vanilce nebo také tabáku. Pro přípravu koktejlů pak přijdou výborně vhod bílé a zlaté rumy Legendario, které dozrávají v sudech po čtyři roky (zlatý má před sebou dokonce pětileté zrání). Nabídnou lehkou chuť a čistotu, což znamená, že jsou ideální surovinou pro přípravu alkoholických drinků.

Publikováno: 12. 07. 2020 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Karel Šimáček