40 nejlepších koktejlů z vodky

Existuje velké množství míchaných nápojů, o čemž jste se již však pravděpodobně při nejrůznějších příležitostech  přesvědčili na vlastní kůži. Velice oblíbené, a dalo by se dokonce říci, že dokonce jedny z nejoblíbenějších, jsou koktejly připravované z vodky. Receptů je nepřeberné množství, ty nejlepší jsme pro vás dali dali dohromady v tomto článku.

1. Cosmopolitan

Velmi známým vodkovým koktejlem je například Cosmopolitan. Jedná se primárně o pití pro dámy! Složení Cosmopolitanu je následující: Jedná se o citronovou vodku, brusinkový džus, limetku a pochopitelně ledovou tříšť. Nápoj se pije ze sklenice, která připomíná tvar písmene V a zcela jistě vás osvěží a podnítí k jakékoliv akci.

2. Sex on the Beach

Když se řekne míchaný nápoj, tak si mnoho z nás vybaví Sex on the Beach. A vskutku je to velmi lahodné a příjemné pití, které se hodí především pro letní párty. Z čeho se skládá? Jde o vodku, broskvový likér, ananasový nebo pomerančový džus a toto vše je doplněno ledem.

3. Swimming Pool

Ani Swimming Pool není ve světě koktejlů ničím neobvyklým. Jde opět o typické letní pití, které zajistí dokonalé osvěžení a oživení noci! Swimming Pool je připravován z vodky, Curacaa, kokosového likéru, ananasového džusu a třešně nebo pomeranče, ledu a také smetany.

4. Martini

Také Martini je známý míchaný nápoj z rodiny těch vodkových. Ne každému však chutná, ať již ho máte rádi nebo ne, určitě vás zajímá, z čeho se vlastně skládá? Jde samozřejmě o vodku a dále potom o vermutu, vše je řádně promícháno a přidáno do ledové tříště! Jako ozdoba se využívá citronová kůra.

5. Blue Lagoon

Máte-li rádi letní nápoje, potom vám nemohl uniknout ani koktejl s názvem Blue Lagoon. Tento modrý nápoj chutná naprosto skvěle a z jakých, že ingrediencí je připravován? Jedná se o vodku, curacao a sprite.

6. Espresso Martini

Milujete koktejly z vodky a rádi si pochutnáte na dobré kávě? Pak musíte vyzkoušet koktejl Espresso Martini, který vás s trochou nadsázky zároveň opije, a zároveň pořádně nakopne. Víte, jakou jedinou věc má tenhle drink společnou s klasickým martini? Ingredience:
 • 5 cl vodky
 • 1 cl kávového likéru Kahlúa
 • cukrový sirup dle libosti
 • 3 cl espressa
 • led
 • několik zrnek kávy
Příprava: Napěchujte shaker dostatkem ledu a následně do něj přidejte vodku, likér Kahlúa, cukrový sirup a silné espresso. Shaker důkladně protřepejte a jeho obsah vylijte do nachlazené martini glass/cocktail glass, chcete-li sklenice na martini. Právě ta jediná představuje pojítko mezi „klasickým“ martini a drinkem Espresso Martini. A protože pijeme i očima, na závěr můžete do nadýchané pěny pro estetický zážitek usadit několik zrnek kávy.

7. Bloody Mary

Historický původ i název koktejlu z vodky „Krvavé Mary“ jsou opředeny mnoha tajemstvími. I proto je lahodný nápoj rajčatové barvy v barech po celém světě tolik populární. A pozor – když si jej namícháte bez alkoholu, poslouží na chuť bohatá Bloody Mary i jako kvalitní ranní vyprošťovák po propařené noci. Ingredience:
 • 5 cl vodky
 • 10 cl rajčatové šťávy
 • 1 cl citronové šťávy
 • tabasco
 • worcester
 • mletý pepř
 • celerová sůl
 • několik kostek ledu
 • celerová nať
 • led
Příprava: A jak na to? Do sklenice s ledem nejprve nalijte rajčatovou a citronovou šťávu, které následně doplníte tabascem (fajnšmekři mohou i chilli) a worcesterem. Koktejl dochuťte (celerovou) solí a pepřem. Až na samotný závěr přidejte vodku. Chcete-li docílit i perfektního estetického výsledku, ozdobte koktejl plátkem citronu, případně celerovou natí.

8. Kamikaze

Zapomeňte na japonské piloty z 2. světové války, s těmi nemá koktejl Kamikaze kromě názvu pranic společného. Vedle osvěžující chuti je příjemným benefitem drinku velmi jednoduchá příprava, kterou zvládnou i barmani-začátečníci. Ingredience:
 • 3 cl vodky
 • 3 cl limetkové šťávy
 • 3 cl Triple Secu
 • led
Příprava: Do shakeru vložte led a přidejte vodku, šťávu z limetky a Triple Secu. Shakerem řádně a dlouze zatřepte, aby se všechny ingredience jednak pořádně smíchaly, a jednak se stihly od ledu ochladit. Nezapomeňte nachladit i koktejlovou sklenku, do které následně skrze síto nalijete obsah shakeru. Po ozdobení „Cocktail Glass“ plátkem čerstvé limetky můžete podávat. A pokud zrovna nemáte chuť na míchaný drink, můžete shaker alternativně rozlít do panáků a vychutnat si jej v menších dávkách s přáteli.

9. White Russian

Míchaný drink White Russian proslavil po světě hlavní hrdina filmu Big Lebowski. Máte chuť na exotický chuťový zážitek vzniklý smícháním likéru s příchutí kávy, smetany a vodky, který navíc zvládne připravit i barman-amatér? Pak není co řešit! Ingredience:
 • 5 cl vodky
 • 2 cl kávového likéru Kahlúa
 • 30 ml smetany
 • led
Příprava: Pro přípravu míchaného drinku White Russian si připravte whiskovou sklenici. Vložte do ní pár kostek ledu a zalijte je kávovým likérem Kahlúa. Pak se chopte shakeru a svědomitě v něm smíchejte zbývající přísady, tj. vodku se smetanou. Vzniklou směs přilejte do whiskovky a můžete se přesunout k nejpříjemnější fázi – konzumaci. Drink existuje v mnoha variacích, které se liší jedinou přísadou. Když zaměníte smetanu s kozím mlíkem, dostanete White Canadian. Vyměníte-li likér Kahlúa za Baileys Irish Cream, ochutnáte tzv. Blind Russian. Nejen Belgičané pak milují White Belgian, do kterého se místo kávového přidává likér čokoládový.

10. Moscow Mule

Zatímco některé koktejly jsou typicky letní a jiné typicky zimní, Moscow Mule je univerzál, kterému vezmete za vděk v každém ročním období. Á propos, ochutnali jste už někdy exkluzivní zázvorové pivo? Že ne? Tak nyní máte ideální příležitost! Ingredience:
 • 5 cl vodky
 • 15 cl zázvorového piva
 • limetka
 • led
Příprava: Žádná koktejlová sklenice, žádná whiskovka. Drink Moscow Mule se správně servíruje v měděném hrníčku. Vymačkejte do něj polovinu limetky, zalijte vodkou a až po okraj doplňte hrnek kostkami ledu. Na samotný závěr přilijte zázvorové pivo a celý drink promíchejte lžičkou opatrně tak, aby pivo nevypěnilo a z hrníčku ven nevypadla ani jedna kostka ledu.

11. Long Island Iced Tea

Afrodiziakální účinky modrého pramene z filmu Kameňák sice osvěžující koktejl z vodky Long Island Iced Tea nemá, ale vzhledem se mu tato lahůdka původem z Manhattanu podobá velice. Ingredience: 1,5 cl vodky 1,5 cl bílého rumu 1,5 cl tequily 1,5 cl ginu 1,5 cl Triple Secu 3 cl sirupu Gomme (cukrového sirupu) 2,5 cl citronové šťávy Coca-Cola (cca 1 střik) citron led Příprava: Do vysoké sklenice (tzv. Highball Glass) vložte nejprve pár kostek ledu a následně přilejte ostatní ingredience. Na závěr dolijte colu po okraj sklenice a celou směs jemně a opatrně zamíchejte. Pro dokonalý efekt ozdobte sklenici plátkem citronu, sáhněte pro brčko a pusťte se do konzumace.

12. Appletini

Osvěžující jablečný drink se sladkokyselou chutí, jehož historie sahá pouze do 90. let minulého století a který proslavily celosvětově populární seriály Scrubs nebo Dva a půl chlapa – to je Apple Martini, zkráceně Appletini. Podobnost s pravým martini zde však nehledejte. Ingredience: 40 ml vodky 15 ml Triple Secu Cointreau 15 ml jablečného likéru jablko/třešeň maraschino Příprava: Namíchat chutné Appletini není úplně jednoduché, ale s pečlivostí a trochou praxe to zvládnete. Všechny přísady nalijte do shakeru a pořádně smíchejte. Současně dejte vychladit sklenici na koktejly a obsah shakeru do ní vylijte. Sklenku je vhodné ozdobit stroužkem čerstvého jablka (eventuálně třešní maraschina). A dál? Pojďme podávat!

13. Black Russian

Historie „Černého Rusa“ sahá do počátku temného období Studené války, na které nechává věrohodně vzpomenout tmavý odstín drinku, odvozený od likéru Kahlúa. Tradiční ruský „přízvuk“ dodává koktejlu Black Russian kvalitní vodka. Pochutnají si všichni milovníci bohatých a intenzivních chutí. Ingredience: 50 ml vodky 20 ml kávového likéru Kahlúa led Příprava: Připravte si sklenici na whisky (tzv. Old Fashioned Glass), dle uvážení do ní vložte pár kostek ledu, přidejte vodku a na závěr zalijte kávovým likérem Kahlúa. Hotovo, připraveno, můžete servírovat!

14. Frozen Lemonade

Energetický koktejl Frozen Lemonade je tu pro všechny, kteří se rádi osvěží ledovou tříští a zároveň nepohrdnou kapkou kvalitního alkoholu. Ingredience: 15 cl vodky Sprite (cca 2 střiky) citron Příprava: Postup přípravy koktejlu Frozen Lemonade začíná oloupáním celého citronu. Ten společně se Spritem a vodkou vložte do mixéru a mixujte, dokud se směs ingrediencí nepromění na jemnou, spojitou tříšť. Následně vylijte nádobku do sklenice (ideálně Highball Glass nebo Zombie). Na závěr skleničku ozdobte stroužkem citronu.

15. Free Breeze

Lehký, osvěžující drink, který je jako dělaný pro chill na pláži nebo doma u bazénu. Získá si vás nejen pro atraktivní červenou barvu, ale i chuť, která vám vlije do žil energii i během nesnesitelných veder. Ingredience: 3 cl vodky (nejlépe Absolut) 1 cl Triple Sec (alternativně jiného pomerančového likéru) 4 střiky Sour Mix 2 střiky brusinkového džusu citron led Koktejl Free Breeze by se měl podávat ideálně v Hurricane Glass, alternativně též sklenici na víno. Dejte do ní ledovou drť či pár kostek ledu, přilijte všechny přísady a důkladně (avšak opatrně) vše promíchejte. Nic nezkazíte, když sklenici ozdobíte měsíčkem citronu.

16. Blue Shark

Afrodiziakální účinky fenomenálního modrého pramene z filmu Kameňák sice od drinku Blue Shark nečekejte, ale průzračně modrý je a silný svým způsobem taky. Postup přípravy je snadný, takže si jej zvládne připravit i barman-samouk. Ingredience: 4,5 cl vodky 4,5 cl tequilly 2 střiky Curaçao Blue pomeranč led Příprava: Vezměte si do ruky shaker, vložte do něj několik kostek ledu a postupně přilejte všechny ingredience. Následně celý obsah shakeru sceďte do skleničky typu Lowball Glass (eventuálně též Cocktail Glass) a eventuálně ještě přidejte led. Jako ozdobu použijte stroužek pomeranče.

17. Sloe / Slow Screw

Míchaný nápoj Slow Screw představuje vyšperkovanou verzi tolik populární a přitom „obyčejné“ vodky s džusem, které se někdy říká také Screwdriver. O unikátnost této variace „Šroubováku“ se stará trnkový gin, který s vodkou vytváří velmi specifickou chuť. Ingredience: 3 cl vodky 1,5 cl trnkového (sloe) ginu pomerančový džus pomeranč led Příprava: Připravte si sklenici typu Highball Glass, vložte do ní pár kostek ledu a následně přilijte vodku a trnkový gin. Množstvím dolitého pomerančového džusu si sami určíte, jak bude nápoj silný. Na závěr opatrně promíchejte a ozdobte kolečkem pomeranče.

18. Kadushi

Milujete kokos a zrovna se potřebujete akutně osvěžit během relaxu na pláži nebo doma u bazénu? Pak vaše potřeby bezpochyby uspokojí míchaný koktejl z vodky nazývaný Kadushi. Ingredience: 3 cl vodky 6 cl kokosového krému 6 cl ananasového džusu 1,5 cl grenadiny drcený led Příprava: Nachystejte si sklenici vhodnou pro mixování nebo přímo mixér. Do nádoby nalijte všechny přísady, které doplníte přibližně jedním hrnkem drceného ledu. Vzniklou směs mixujte, dokud nebude zcela jemná. Obsah nádoby vylijte do Collins Glass, kterou můžete na samý závěr ozdobit ovocem, které zrovna budete mít po ruce – vzhledem k použitému džusu se nejvíce hodí ananas, ale záleží na vašich chuťových preferencích.

19. Sitrus / Citrus Vodkatini

Míchaný drink Sitrus / Citrus Vodkatini je energetický koktejl z vodky, kterému dodávají punc lahodnosti citrusové přísady. Ingredience: 3 cl citrusové vodky 1,5 cl Triple Secu (eventuálně jiného pomerančového likéru) 1,5 cl cukrového sirupu 2 cl citronové šťávy led Příprava: Vezměte shaker, dle libosti a ročního období přidejte led a následně do něj přilejte všechny zbývající přísady. Vzniklou směs sceďte do sklenice (ideálně Cocktail Glass), kterou předem vychladíte. Jako zdobení použijte stroužek citronové kůry.  

20. After Eight

Zářivě zelená barva a tradiční příchuť vodky unikátně „líznutá“ tóny mentolu a čokolády. Nezní vám to přitažlivě? Tak si zkuste připravit koktejl After Eight a nechte se vyvést z omylu! Ingredience: 2 cl vodky, 2 cl bílého kakaového likéru 2 cl zeleného mentolového likéru led Příprava: Do shakeru s pár kostkami ledu slijte všechny přísady a kompletní směs důkladně protřepejte. Následně obsah shakeru přeceďte do panáku, chcete-li Shot Glass. Vzhledem k nízkým objemům ingrediencí pro jeden drink se vyplatí připravovat více panáků najednou a následně je v jeden moment rozlít.

21. Passion Fruit Martini

Koktejl Passion Fruit Martini vyniká náloží ovocných tónů, které se skvěle doplňují s tradičně ruským alkoholickým nápojem – vodkou. Perfektně se hodí na letní chill k bazénu. Ingredience: 5 cl vodky (ideálně s příchutí Passion Fruit) 1-2 ks mučenky (angl. Passion Fruit) 0,5 cl citronového džusu 1 cl mučenkového džusu 1 lžička mučenkového sirupu led Alternativně lze též dohromady smíchat 5 cl vodky, 2,5 cl likéru Passion Fruit a 2 ks mučenky. Příprava: Do shakeru s kostkami ledu přilijte všechny přísady – specialitou vůči drtivé většině ostatních drinků je ingredience vyškrábaného vnitřku mučenky. Shaker pečlivě protřepejte a celou směs poté proceďte do nachlazené sklenice typu Margarita Glass nebo Cocktail Glass. Fajnšmekři mohou skleničku předem „vyšperkovat“ cukrovým okrajem. Na závěr rozkrojte mučenku, ozdobte jí sklenici a můžete podávat.

22. Sitrus Lemonade / Citrus Lemonade

Příjemné množství alkoholu, svěžest a lehkost – toť hlavní přednosti míchaného nápoje známého jako Sitrus nebo Citrus Lemonade, který vás probere z letargie, ať je léto nebo zima. Ingredience: 3 cl citronové vodky limetková šťáva (cca 1 střik – dle libosti) Sprite/citronová soda (na dolití sklenice) led Příprava: Budete potřebovat sklenici typu Collins Glass nebo Highball Glass. Vložte do ní pár kostek ledu, které následně zalijete vodkou, limetkovou šťávou a citronovou sodou, eventuálně Spritem atd. dle chuti. Jako ozdobu sklenice použijte stroužek citronu.

23. M & M

Lahodné osvěžení s dostatečnou dávkou alkoholu pro chill na břehu řeky a přemýšlení o životě představuje drink označovaný jako M&M, který vám mj. umožní ochutnat stále ne tolik rozšířené zázvorové pivo. Ingredience: 6 cl vodky 3 cl limetkového džusu/šťávy zázvorové pivo (na dolití) 10 lístků máty led Příprava: Připravte si sklenici Highball Glass, v ruce si promněte přibližně 10 lístků máty a vložte je na dno sklenice. Přidejte led, vodku a limetkovou šťávu (eventuálně džus – dle libosti). Na závěr dolijte obsah sklenice po okraj zázvorovým pivem. Drink můžete ozdobit stroužkem limetky a pár lístky máty.

24. Leaving Las Vegas

Míchaný koktejl z vodky, jehož název je inspirovaný největším městem Nevady proslulým kasiny a nočním životem, je populární pro svoji svěžest a bohatou chuť, kterou tvoří hned 7 různorodých přísad. Ingredience: 3 cl vodky 3 cl ginu 3 cl bílého rumu 3 cl Triple Secu (alternativně jiného pomerančového likéru) citronová soda (eventuálně Sprite), cca 1 střik citronová limonáda na dolití 2 lžičky cukru (dle chuti) led Příprava: Do sklenice Highball Glass dejte několik kostek ledu a postupně je zalijte daným množství vodky, bílého rumu, ginu a Triple Secu. Směs dolijte téměř po okraj sklenice limonádou (ideálně citronovou, ale záleží na chuti) a případně přidejte cukr. Stříkněte trochu Spritu (eventuálně jiné citronové sody) a celý drink opatrně promíchejte. Sklenici můžete ozdobit spirálkou z citronové kůry nebo klasicky stroužkem citronu.

25. God Mother

Namíchat dobrou „Kmotru“ zvládnou i barmani-amatéři, protože sestává z pouze 2 přísad. Drink God Mother je proslulý pro svítivě oranžovou barvu a osvěžující příchuť, která dokáže člověka nakopnout. Ingredience: 3,5 cl vodky 3,5 cl Amaretta (ideálně DiSaronno, ale může být i jiné) led Příprava: Zapomeňte na typickou koktejlovku a připravte si Lowball Glass, do které nejprve vložte pár kostek ledu. Ty následně zalijte vodkou i Amarettem, zlehka promíchejte a můžete konzumovat.

26. Apple Collins

Při popíjení koktejlu Apple Collins zaplesá srdce všem milovníkům šampaňského, které se zde ve sladkém sirupu příjemně snoubí se svěží chutí jablečné vodky. Ingredience: 6 cl jablečné vodky 3 cl limetkové šťávy 2 cl gumového nebo cukrového sirupu šampaňské na dolití (lze dle libosti nahradit i sodou) led Příprava: Uchopte sklenici Collins Glass a na dno položte několik kostek ledu. Postupně přidejte jablečnou vodku, limetkovou šťávu, sirup a dolijte po okraj šampaňským. Sklenici doporučujeme ozdobit buď skořicí, anebo stroužkem čerstvého jablka.

27. Wet Panty

Drink Wet Panty spadá do skupiny sladkých koktejlů, které vynikají bohatou směsí chuťových tónů a v zásadě tak upozaďují alkoholickou přísadu – vodku. Je lehký, jako dělaný pro chill na sluníčku a velmi dobře se pije. Unikátní je aroma a příchuť kokosu. Ingredience: 2 cl vodky 1 cl kokosového rumu (ideálně Malibu) 1 cl broskvového likéru/kořalky (dle libosti) 5 cl ananasového džusu 5 cl brusinkového džusu led Příprava: Koktejl Wet Panty připravujeme do sklenice typu Highball Glass. Dno nejprve „vystelte“ kostkami ledu a postupně přilijte výše uvedené přísady. Kompletní obsah sklenice zlehka promíchejte a s chutí do toho!

28. Ac

Koktejl Ac je unikátní díky skvěle sladěné síle vodky a výrazné třešňové chuti. Skvělý je i estetický dojem, kdy se vám při správném namíchání a naservírování naskytne interesantní pohled na barevné spektrum z tmavého do čirého. Ingredience: 6 cl vodky (ideálně Absolut) 3 cl třešňového/višňového likéru Coca-Cola (dle libosti na dolití) led třešeň Příprava: Specifický míchaný drink Ac připravte poněkud netypicky do sklenice Lowball Glass. Kostky ledu na dně zalijte vodkou, likérem a sklenici následně dolijte po okraj colou. „Třešničkou na dortu“ bude, pokud drink ozdobíte právě třešničkou.

29. Harvey Wallbanger

Pochutnáte si na Screwdriveru, čili „obyčejné“ vodce s džusem? Pak vašim chuťovým pohárkům se 100% jistotou zalahodí i jednoduchý koktejl Harvey Wallbanger, který je jeho obohacenou variací. Ingredience: 4,5 cl vodky 1,5 cl Galliana (eventuálně jiného bylinného likéru) 9 cl pomerančového džusu pomeranč (nebo např. třešnička na ozdobu) led Příprava: Je to jednoduché a zvládne to i naprostý amatér. Vezmete si sklenici typu Highball Glass, vložte do ní pár kostek ledu, které následně zalijete vodkou a džusem. Po zamíchání drink obohaťte o Galliano a sklenici případně ozdobte třešničkou nebo stroužkem pomeranče.  

30. Blimey Trash Can

„Šmoulí nápoj“, která vás zároveň opije a zároveň pořádně nakopne. Přesně tak lze charakterizovat míchaný drink Blimey Trash Can, který je proslulý zářivě tyrkysovou barvou, směsí vodky s rumem a energetickými účinky RedBullu. Ingredience: 1,5 cl citronové vodky 1,5 cl rumu 1,5 cl Triple Secu (eventuálně jiného pomerančového likéru) 1,5 cl Curaçaa 3 cl Malibu Red (lze nahradit 1,5 cl kokosového rumu a 1,5 cl tequilly) RedBull (malá plechovka, ideálně RedBull Silver Edition) led Příprava: Vezměte tzv. Highball Glass a vyskládejte ji ledem. Vyjma RedBullu přilijte všechny výše uvedené ingredience a vzniklou směs zamíchejte. Následně otevřete plechovku RedBullu a vzhůru nohama ji vložte doprostřed sklenice (proto je vhodné mít ve sklenici dostatek ledu, mezi které se plechovka vzepře). Blimey Trash Can se zásadně konzumuje brčkem.

31. Strong Arm

Účinky vzbuzující chuť na sex, které měl zázračný modrý pramen z filmu Kameňák, vám drink Strong Arm nepřinese. Atraktivní modrou barvu a hlavně super vytříbenou chuť způsobenou mixem vodky s ginem však ano. Inredience: 3 cl vodky 3 cl ginu 3 cl Curaçao Blue led Příprava: Uchopte sklenici vhodnou pro mixování, dejte do ní dle uvážení několik kostek ledu, přilijte vodku, gin a Curaçao Blue. Směs promíchejte a celý obsah proceďte do řádně nachlazené sklenice na šampaňské (známé též jako „flétna“). Výsledný drink je dobré ozdobit stroužkem citronové kůry. Koktejl lze při dodržení poměrů přidaných ingrediencí namíchat i v menším/větším provedení.

32. Mind Eraser

Nemějte obavu, tenhle „Mazač mysli“ vás o paměť nepřipraví. Tedy za předpokladu, že jej nebudete pít na litry. Pravda, vzhledem k bohaté chuťové směsi vodky, kávového likéru a toniku to není úplně jednoduchý úkol! Ingredience: 6 cl vodky 6 cl kávového likéru Kahlúa 6 cl toniku ded Příprava: Vedle výše uvedeného seznamu ingrediencí budete potřebovat sklenici typu Highball Glass. Na dno nejprve vložte pár kostek ledu a následně je v tomto pořadí zalijte likérem Kahlúa, vodkou a následně po okraj sklenice tonikem, čímž se utvoří zajímavý barevný přechod z tmavé do čiré. Drink servírujte s brčkem.

33. Peacock

Peacock, česky páv aneb krásný pták, kterého charakterizuje obrovský vějíř plný očí. Jinak taky ale stejnojmenný koktejl, který je vhodné servírovat právě v nádobě páva, anebo alespoň ve velké sklenici coby maxi drink. Tomu odpovídají i níže doporučené objemy jednotlivých přísad. Ingredience: 26 cl vodky (ideálně Absolut Elyx) 9 cl levandulového sirupu 9 cl citronového džusu 9 cl mandarinkového sirupu 10 kapek Cardamom Bitters soda na dolití led Příprava: Všechny ingredience nalijte do shakeru, protřepte a slijte do sklenice na maxi (chcete-li XXL) drinky. Bonusem bude, pokud půjde o nádobu s podobou páva. Nádobu dolijte dle uvážení sodou (jejímž množstvím můžete regulovat sílu nápoje) a následně ozdobte lístky máty. Zvláště v letních měsících je potřeba přidat i dostatek ledu.

34. Golden Roots

Koktejl Golden Roots – nazvaný dle jedné z přísad v podobě populárního sirupu – představuje ovocnou bombu, která vás nabudí, ale přitom dostane do těla onu žádanou dávku alkoholu. Drink se kvůli atraktivní chuti velmi dobře pije. Ingredience: 6 cl vodky 2,5 cl Golden Roots sirupu 3 cl ananasového džusu 1,5 cl limetkového džusu led Příprava: Všechny ingredience přidejte do shakeru a řádně jej protřepejte. Jeho promísený obsah slijte do sklenice typu Collins Glass, do které před tím dáte dle uvážení několik kostek ledu. Jako ozdobu výsledného drinku použijte kolečko okurky nebo snítko máty.

35. Old Glory

Jako dělaný pro milovníky borůvek je energetický drink Old Glory, který je slaďoučký, avšak přesto obsahuje nezanedbatelný objem vodky, která by v tomto případě měla být typu Long Island. Ingredience: 6 cl vodky (ideálně Long Island) 3 cl citronového džusu 3 cl cukrového sirupu 8-10 borůvek 3-6 cl Oregon Pinot Noir Příprava: Na dno whiskovky (tzv. Old Fashioned Glass) umístěte borůvky a přidejte led. Následně ve sklenici vhodné pro mixování pořádně promíchejte vodku, citronový džus a cukrový sirup. Výslednou směs vylijte do whiskovky s borůvkami a ledem. V posledním kroku přilijte do skleničky uvedené množství Oregon Pinot Noir, čímž koktejl dochutíte.

36. Bearly Liquid

Co se stane, když vysoce populární gumové medvídky smícháme s vodkou, džusem a dvěma sirupy? Dostaneme lákavý drink Bearly Liquid, který nám vedle alkoholového opojení poskytne i netradiční zážitek. Ingredience: 3 cl vodky 3 cl citronového džusu 1 balení gumových medvídků cukrový sirup (dle chuti) sirup St. Germain (dle chuti) Příprava: Do skleničky panákového typu postupně nalijte vodku, citronový džus, a dle libosti i cukrový sirup a také sirup St. Germain. Výsledný drink ozdobte gumovými medvídky a můžete se pustit do konzumace.

37. Raspberry Cosmopolitan

Prosecco dnes frčí samo o sobě, tak proč si jej nevychutnat i ve vymazleném koktejlu? Třeba v drinku, který proslavil nejen světoznámý seriál Sex ve městě. Ano, tušíte správně, řeč je o Raspberry Cosmopolitan. Ingredience: 6 cl vodky, 3 cl citronového džusu 1,5 cl medového sirupu 5 malin Prosecco Příprava: Do shakeru přidejte všechny zmíněné přísady a řádně je promíchejte. Vzniklou směs slijte do tzv. koktejlky (také známé jako sklenice ve tvaru písmene V) a následně po okraj dolijte Proseccem. Chutná?

38. Lemon Drop

Míchaný koktejl Lemon Drop představuje skvělé citrusové osvěžení, které přijde vhod zejména během horkých letních dní při odpočinku na pláži nebo doma u bazénu. Ingredience: 5 cl vodky 2,5 cl Triple Secu 2,5 citronového džusu 1,5 cl 1 polívková lžíce cukru citron led Příprava: Nejprve si dejte nachladit sklenici na martini. Během toho můžete smíchat dohromady přibližně 1 polívkovou lžíci cukru s jemně nastrouhanou kůrou z poloviny citronu. Do koktejlového shakeru nalijte vodku, přidejte Triple Sec, citronový džus a hrstku ledu. Obsah shakeru důkladně protřepte, dokud sami v ruce neucítíte, jak se nádoba zvenčí ochlazuje. Přidejte dříve připravenou směsici kůry z citronu s cukrem a nalijte do perfektně nachlazené sklenice. Teď můžete podávat.

39. Sea Breeze

Jak sám název napovídá, koktejl Sea Breeze patří mezi typicky letní drinky, které vám vedle příjemného osvěžení nabízí i nadstavbu v podobě lehkého alkoholového opojení. Drinku atraktivní červené barvy lze na vyhřáté pláži či při odpoledním chillu s přáteli u bazénu jen těžko odolat. Ingredience: 5 cl vodky, 10 cl brusinkového džusu 5 cl grapefruitového džusu limetka led Příprava: Budete potřebovat vysokou sklenici s ledem, do které následně v tomto pořadí přilejete dávku vodky, brusinkového a grapefruitového džusu. Sklenici ozdobte plátkem limetky a můžete servírovat.

40. Woo Woo

Máte chuť se osvěžit a přitom do sebe dostat trochu dobrého alkoholu? Zajímavé řešení této potřeby představuje letní koktejl Woo Woo, který vedle vodky láká na osvěžující broskvový likér, brusinkový džus a lehký tón limetky. Ingredience: 5 cl vodky 2,5 cl broskvového likéru 10 cl brusinkového džusu pár kapek limetkového džusu limetka led Příprava: Postup přípravy je velice jednoduchý. Stačí naplnit shaker ledem, přidat vodku, broskvový šnaps (likér), brusinkový džus a případně pár kapek limetkového džusu. Obsah shakeru důkladně protřepte a celý jej vylijte do zavařovací sklenice. A nyní již ten nejpříjemnější krok – konzumace.