Na cestě za nejlepší slivovicí. Kde hledat tekuté zlato?

Obsah článku:
  1. Slovácko
  2. Vizovice
Tak jako k jižní Moravě neodmyslitelně patří víno, tak k Valašsku a Slovácku patří pravá pálená slivovica. Každé větší městečko se pyšní svou vlastní pálenicí, kam lidé přiváží kvas a následně čekají na pálené, které se následně nalévá na svatbách, oslavách, ale také na pohřbech. Kam se vydat, abyste se o slivovici mohli dozvědět více? No přece na Moravu!

Slovácko

Dovolená na Slovácku je vhodná jak pro rodiny, tak i pro partu přátel. Vyrazte do krásného města v srdci Moravy Uherského Hradiště. Nedaleko Uherského Hradiště najdete také menší Staré Město. Ubytování ve Starém Městě vám nabídne například hotel GRAND. Kromě snídaně zde najdete také parkování zdarma a nabídku ubytování nejen pro vás, ale také pro vaše čtyřnohé domácí mazlíčky. Lákavé jsou také lázeňské Luhačovice, kde si můžete užívat jak procházky pěkným městem, tak i okolo nedaleké přehrady. Slovácko nabízí krásné procházky přírodou, moravské tradice, příjemné kavárny a restaurace, kde si kromě dobrého jídla budete moci vychutnat také moravské pálené. Pokud budete mít zájem od místních zjistit, jak taková slivovice vzniká, jistě se s vámi rádi podělí. Morava je velmi pohostinný kraj. Velmi lehce se může stát, že se ani nenadějete a už budete sedět na dvorku někoho, kdo vás svou vlastní slivovicí pohostí.

Vizovice

Se slivovicí je velmi úzce spojeno městečko Vizovice. Je známé díky festivalům Master of Rock a Trnkobraní, kam se každoročně sjíždí velké množství fanoušků, ale také díky společnosti Rudolf Jelínek, která zde má tradici více než 400 let. No a jaká by to byla návštěva pálenice, pokud byste si nemohli dovolit ani jednu štamprli? Hotely ve Vizovicích vám rádi poskytnou příbytek pro přenocování. Pokud byste chtěli plánovat i kulturní program, rozhodně můžete navštívit koncert kapely Fleret, která vám o Vizovicích i slivovici možná zazpívá. Pokud je však pro vás Morava daleko, můžete se zastavit do Muzea Slivovice v Praze, kterou spravuje právě zmíněná společnost Rudolfa Jelínka.

Publikováno: 22. 11. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Karel Šimáček