Recepty na rychlé a osvěžující koktejly

Alkoholické koktejly mohou být příjemným osvěžením každého večírku nebo rodinné oslavy. Ať už tedy připravujete bujarou párty s kamarády nebo si chcete namíchat něco ostřejšího sami pro svou vlastní potěchu, zde vám nabízíme některé dobré a především rychlé recepty na alkoholické koktejly. Všechny recepty obsahují velmi malé množství alkoholu, takže se nemusíte bát, že se příliš opijete.

Koktejl s limetkou

První recept bude osvěžující koktejl s limetkou. K přípravě tohoto drinku musíte mít především limetku, kterou nakrájíte na drobné a malé kostičky. Tyto kostičky pak dáte do vyšší sklenice. Poté do sklenice vložíte lístky máty a třtinový cukr. Všechno pak stlačíte až k samému dnu sklenice, aby se vám začala pěkně tvořit šťáva. Následně do sklenky přidáte ledovou tříšť, limetový sirup a rum. Zbytek sklenice doplníte sodovkou. Na úplný závěr přizdobíte koktejl čerstvou mátou. V případě, že je koktejl mírně kyselý, přidejte trochu cukru.

Koňakový koktejl

Dalším velmi jednoduchým receptem na koktejl je koňakový drink. K tomuto postupu si nejdříve připravte čerstvé žloutky, které utřete s cukrem a přimícháte ušlehanou smetanu. Do předem vychlazené sklenice dáte malé kousky mandarinky a vše přelijete koňakem a smetanovo-žloutkovou směsí. Na povrch pak dejte ještě malý kousek mandarinky, který přelijete vaječným koňakem. Tento jednoduchý a rychlý koňakový pohár můžete své návštěvě podávat s brčkem.

Drink Befeater

Na závěr vám prozradíme recept na výtečný koktejl Befeater. Ten je rovněž snadný a nezabere vám příliš drahocenného času. Do vysokého skleněného poháru dáte kousky ledu a broskve. Poté tam nalijete cherry brendy, gin a drink doplníte tonikem. Na úplný závěr můžete tento skvělý drink ozdobit plátkem čerstvé karamboly a podávat ho svým přátelům.

 

Publikováno: 17. 10. 2012 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Karel Šimáček