Koktejly z whisky

Máte rádi whisky? Pokud ano, tak budete patřit zřejmě i do skupiny, chcete-li labužníků či příznivců dobrého pití, kteří neopovrhnou koktejlem z této kvalitní kořalky! Je sice pravdou, že tyto míchané nápoje nejsou zase tak rozšířené, jako ty vodkové či rumové, nicméně míchají se a samozřejmě i pijí a to po celém světě! Pojďme si alespoň vyjmenovat ty základní z nich!

Manhattan

Manhattan je bezesporu nejznámějším míchaným nápojem připravovaným z vodky. Poprvé byl namíchán v v newyorském klubu Manhattan a odtud i jeho název. Na jeho přípravu budete potřebovat 5 cl kanadské whisky, 2 cl červeného vermutu a kapku angustury. Jedná se o oblíbený nápoj, doporučujeme minimálně vyzkoušet!

Rob Roy

Rob Roy je další z řady whisky koktejlů. Jedná se prakticky o obnož Mahattanu, s tím rozdílem, že místo kanadské whisky je použita skotská whisky.

Old Fashioned

V pánském klubu Louisville vznikl potom v 80. letech 19. století nápoj s názvem Old Fashioned. Tento koktejl se pije výhradně z široké sklenice nesprávně nazývané „sklenicí na whisky“. Pokud byste si ho chtěli připravit, nebo zajímá-li vás, co případně pijete, vězte, že jeho ingrediencemi jsou žitná whisky, kostka cukru, angustura a troška sody.

Rusty Nail

Rusty Nail představuje jeden z nejznámějších koktejlů ze skotské whisky vůbec. Původ je víceméně neznámý a samotný nápoj se vyskytuje v nejrůznějších obměnách lišících se množstvím surovin, kterými jsou v základu skotská whisky a Drambuie likér.

God Father

God Father vymyslel Joe Gilmor, slavný barman amerického klubu Savoy. Co obsahuje? 3,5 cl skotské whisky, 3,5 cl amaretta a samozřejmě množství ledu.

Whiskey Sour

Je poměrně oblíbený míchaný nápoj, se kterým se můžete setkat velice často. Je připraven z Bourbon whisky, citronové šťávy, Gomme sirupu a Dash white egg, vše se připravuje samozřejmě v šejkru a následně nalije do sklenice s ledem.

Publikováno: 08. 11. 2012

Kategorie: Nezařazené

Autor: Karel Šimáček