Čím topit na terase?

Nemusí být nutně zimní období abychom potřebovali ohřát okolní vzduch. Přece jenom v zimě by ani ohřívač vzduchu nemusel stačit. Ovšem i chladnější dny mohou tepelnou pohodu narušit, například zrovna při trávení volného času s přáteli vysedáváním na terase. Pokud nechcete neustále chodit ke grilu, nebo běhat dokola vašeho domu, abyste se alespoň na chvíli zahřáli, máme pro vás pár účinných řešení. Technologie šly dopředu, a pořídit si kvalitní a levné topidlo už není takový problém jako v minulých letech. Na otázku "jak vytopit terasu" se dozvíte odpověď v následujících řádcích.

Topení s ventilátorem

Výhodou tohoto zařízení je, že rychle a účinně ohřeje okolní prostředí. Jako třeba horkovzdušný ventilátor nebo přímotopné topidlo. Na rozdíl od klasických ventilátorů se pyšní svým moderním vzhledem.

Přímotopy

Vytápění pomocí elektrických, naftových nebo plynových topidel nabízí své výhody, ale taky negativy. Některá z nich vám představíme. Elektrické přímotopy pořídíte s nízkou pořizovací cenou a přijatelným výkonem. Nutnost je však přístup k elektřině. Výhodou je taky jejich jednoduchost v ovládání, jsou kompaktní, stačí je zapojit do zásuvky a postarají se o vaši tepelnou pohodu. Ovšem z hlediska provozních nákladů jsou náročnější než plynová či naftová topidla. Plynová topidla jejich cena je nejnižší na trhu. Ty nejlevnější pořídíte už za 4 000 korun. Je však nutné zajistit kvalitní odvětrávání a správné umístění propan-butanové bomby. Naftová topidla vám poskytnou opravdu profesionálně odvedený výsledek, díky vysokého výkonu, kterým disponují. Pohonným palivem, jak už z názvu vyplývá je nafta. Tudíž provozní náklady nebudou tak vysoké jako například u plynových topidel. Pořizovací cena je však ze všech tří modelů nejvyšší. Mobilní topidla, ale také domácí a vysoušeče vzduchu (dokonce i bazénové odvlhčovače) najdete u eprofi.cz s.r.o.

Publikováno: 08. 08. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Karel Šimáček