Cosmopolitan

Míchané nápoje jsou zcela jistě velmi vhodným řešením k nejrůznějším příjemným událostem a situacím. Vždyť například takový večer strávený někde v beachbaru u sklenky lahodného koktejlu si jistě necháte líbit všemi deseti, aby také ne! Každý z nás má rád jiné míchané nápoje. Co třeba Cosmopolitan? Zkusili jste ho někdy? Pokud ano, jistě vám zachutnal, v případě, že nevíte, o čem mluvíme, máte co napravovat!

Historie Cosmopolitanu

Cosmopolitan je míchaný nápoj, který byl poprvé připraven někdy okolo roku 1970. Na jeho míchání se tehdy podílelo více barmanů. Ovšem podle jiných zdrojů, byl recept na tento koktejl přivezen Johnem Cainem v roce 1987 do San Franciska z USA. Avšak zdaleka největší obliby se Cosmopolitan dočkal až s příchodem známého a populárního seriálu Sex ve městě, kde si ho hojně dopřávali tamní hlavní hrdinky. I proto se Cosmopolitan stal velmi poptávaným dámským koktejlem, to však zdaleka neznamená, že by si ho nedopřáli ani pánové!

Příprava Cosmopolitanu 

Pokud si chcete Cosmopolitan připravit i doma, není žádný problém! Pojďme si přiblížit, co k tomu budete potřebovat: Nachystejte si 4 cl citronové vodky, 2 cl pomerančového likéru, dále potom 1 cl brusinkového džusu, půl cl citronové šťávy a na ozdobu potom limetku nebo pomerančovou kůru. Samozřejmostí je nádoba, ve které budete míchat a poté i sklenice, ze které se nápoj pije – jedná se o tzv. sklenici do písmene „V“. Pro přípravu je ideální jednodušší šejkr. Vše se smíchá dohromady a pečlivě zamíchá. A pozor Cosmopolitan se podává zásadně bez ledové tříště! Námi udávané množství ingrediencí zajišťuje klasický Cosmopolitan, pokud byste chtěli zkusit jeho taktéž velmi známou variaci New York, potom je zapotřebí použít výhradně vodky značky Absolut. Ať již dáte přednost jakémukoliv typu, můžete si být jisti, že vám bude chutnat, a to hlavně vám, milé dámy!

Publikováno: 08. 11. 2012

Kategorie: Nezařazené

Autor: Karel Šimáček