Koktejly s tequilou

Obsah článku:
  1. Tequila Sunrise
  2. Margareta
Tequila je bezesporu mexický klenot, který stojí za to ochutnat. Na těchto stránkách vám představíme dva dobré koktejly z tequily, které můžete doma připravit svým kamarádům a známým.

Tequila Sunrise

K přípravě tohoto skvělého koktejlu budeme potřebovat:
  • 9 cl tequily, 18 cl pomerančového džusu a 3 cl grenadiny
Grenadina je hořkosladký sirup, který je vyroben z granátových jablek. Grenadina má nádherně sytě červenou barvu, takže je ideální surovinou pro přípravu míchaných nápojů. Pokud máte všechny potřebné věci, stačí si pouze připravit velký tumbler, který naplníte kousky ledu. Poté odměříte pomerančový džus a tequilu a směs řádně a důkladně promícháte. Nakonec přidáte grenadinu, kterou už nemícháte. Nápoj Tequila Sunrise můžete ozdobit malým plátkem pomeranče. Nápoj Tequila Sunrise je nejenom skvělým drinkem, ale rovněž krásně vypadá, neboť je nádherně sytě žluto červená.

Margareta

K přípravě tohoto drinku si připravte:
  • 4 cl tequily, 2 cl citronové šťávy, 2 cl Triple Sec, sůl a led
Pokud máte všechny suroviny na stole připravené, potřete okraj koktejlové sklenice citrónovou šťávou a posypte ho solí. Do šejkru pak nalijte všechny zmíněné suroviny i s drceným ledem. Tohle všechno řádně protřepte a opatrně nalijte do velké sklenice. Pak už koktejl Margareta můžete podávat svým hostům. Během ochutnávky můžete svým přátelům sdělit, že tento drink vymyslela jistá Američanka Margareta Samesová v roce 1948. Koktejl Margareta byl touto Američankou poprvé namíchán v mexickém Acapulku, když u ní seděli na návštěvě hotelový magnát Nick Hilton a slavná herečka Elizabeth Taylorová.

Publikováno: 06. 11. 2012 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Karel Šimáček