Koktejly z ginu

V tomto příspěvku vám představíme některé koktejly z ginu, které si můžete doma připravit. Všechny recepty jsou jednoduché a snadné, takže vám nezaberou příliš času ani námahy. Jediné, co budete potřebovat, jsou doporučené lihoviny a ingredience, které k přípravě koktejlu budete potřebovat. Gin je pro přípravu koktejlů ideální nápoj, neboť má neutrální chuť, což je skvělý základ pro přípravu míchaných alkoholických nápojů. Zde jsou tedy recepty na jednotlivé koktejly, přejeme vám příjemnou přípravu a ještě lepší degustaci.

Tom Collins

  • 5 cl ginu, 8 cl sody, 2 cl citrónové šťávy, lžičku moučkového cukru, tři kostky ledu a jeden plátek pomeranče nebo citronu
Pokud máte všechny předepsané věci připravené, dejte do dvoudecové sklenice kostky ledu, pak přilijte gin a citrónovou šťávu. Poté přidejte cukr a přilijte sodu. To vše řádně promíchejte a ozdobte plátkem pomeranče nebo citronu.

Gin s tonikem

  • 5 cl ginu, citron, 15 cl tonicu a led
Samotná příprava je velmi snadná. Do předem vychlazené vysoké sklenice naplněné ledem nalijte gin a tonic. To vše promíchejte a přizdobte citronem.

Martini Dry

  • olivy, 4 cl dry ginu a 0,25 cl Martini.
Do tumbleru nejprve nalijte martini a gin a přidejte několik kostek ledu. Obsah tumbleru řádně promíchejte a přeceďte do koktejlové sklenice. Nakonec dílo ozdobte třemi velkými olivami, které můžete napíchnout na napichovátko. Sapphire Silk
  • 2 cl Bombay Saponite,1 cl Triple Sec, 4 cl jahodového likéru,1 cl smetany a jahody
Do svého šejkru dejte nejprve led, poté tam dejte všechny ingredience a pořádně vše protřepte. Pak obsah šejkru přeceďte do předem vychlazené koktejlové sklenice. Nakonec Sapphire Silk můžete přizdobit krásně červenou jahodou.  

Publikováno: 06. 11. 2012 / Aktualizováno: 17. 02. 2024

Kategorie: Nezařazené

Autor: Karel Šimáček