Oblíbené rumy Diplomatico vznikají v dokonalých podmínkách

Než doputuje až k vám domů, čeká na něj poměrně složitá výrobní procedura. Výsledný produkt je ale jedním z nejkvalitnějších rumů na světě, který si lze kdykoliv vychutnat v pohodlí obýváku nebo pracovny. Kdo ještě neokusil rumy Diplomatico, nemůže tvrdit, že je znalcem tohoto sortimentu alkoholických nápojů. Jde o nejoblíbenější z produktů venezuelského lihovaru Destilerias Unidas, jenž nabídne výtečnou chuť a potěší i z hlediska designu svým zajímavým obalem. Skuteční znalci jej tedy jednoduše nemohou opomíjet.

Světoznámé rumy Diplomatico

Tradice, to je nesmírně důležitá věc pro každý lihovar. Producent rumu Diplomatico samozřejmě nezůstává stranou, jeho historie se začala psát už na konci padesátých let minulého století. Na začátku stál nejspíše urozený Don Juancho Melendez, jenž byl známým milovníkem karibských rumů. Snad i proto je zvěčněn na etiketě lahví Diplomatico. Změna majitele znamenala pro značku skutečně světový věhlas. Z Venezuely putovaly rumy na všechny kontinenty, jejich výjimečnou chuť si tak můžeme vychutnat i v ČR, stejně jako v další osmdesátce světových zemí.

Dokonalé podmínky zrání

Lihovar Destilerias Unidas má ideální podmínky. Už když jej zakládali, uvažovali jeho majitelé dlouho dopředu – tak, aby byly pro výrobu ideální podmínky. Na úpatí And se Diplomatico opravdu daří, je zde velmi teplo a v dosahu najdete plantáže obsypané cukrovou třtinou. Blízký národní park lihovaru dodává průzračnou vodu, která je pro výrobu kvalitních rumů nutností. Špičkovou jakost rumů Diplomatico zajišťuje i venezuelská legislativa. Klíčové je hlavně zrání rumu, k němuž dochází v sudech z bílého dubu, v nichž byl dříve skladován bourbon nebo whisky. Právě proto má tento rum skutečně neopakovatelnou chuť a prvotřídní jakost.

Široký výběr kvalitních rumů Diplomatico

Z exotických dálek Venezuely až k vám domů! Rumy Diplomatico si můžete koupit i v českých obchodech. Může jít o nevšední dárek pro někoho, kdo tyto nápoje opravdu miluje – nebo doplnění sbírky tradičních rumů u vás doma. V nabídce kromě jiného nechybí: Dárkové balení Diplomatico Reserve Exlusiva s dvěma skleničkami. Limitovaná edice Diplomatico Single Vintage (ročník 2005). Exkluzivní balení třtinového rumu Diplomatico Ambassador Selection.

Publikováno: 12. 07. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Karel Šimáček