Vzlétněte s chutí: Rum Santos Dumont – luxus z Brazílie

Rum Santos Dumont

Brazilský rum s francouzským šarmem

Rum Santos Dumont, to je spojení, které v sobě nese nádech exotiky a dobrodružství. Pojmenován po brazilském leteckém průkopníkovi Albertu Santosovi-Dumontovi, tento rum v sobě snoubí brazilskou vášeň s francouzským šarmem. Zatímco jeho duše se zrodila v srdci Brazílie, kde se cukrová třtina pod žhavým sluncem mění v tekuté zlato, jeho tělo dostává finální podobu ve Francii. Tam zraje a zdokonaluje se pod dohledem mistrů rumového řemesla. Výsledkem je rum s bohatou chutí a vůní, která evokuje daleké kraje a dobrodružné výpravy.

Značka Santos Dumont nabízí širokou škálu rumů, od jemných a sladkých až po robustní a kořeněné. Každý si tak může najít ten svůj šálek exotiky. Ať už si vychutnáváte Santos Dumont samotný, s ledem nebo jako součást koktejlu, vždy se můžete těšit na nezapomenutelný chuťový zážitek.

Inspirace legendárním aviatikem

Rum Santos Dumont, pojmenovaný po brazilském průkopníkovi letectví Albertu Santosovi-Dumontovi, v sobě nese ducha dobrodružství a inovace, stejně jako jeho jmenovec. Stejně jako Santos-Dumont usiloval o dokonalost ve vzduchu, tak i rum značky Santos Dumont je výsledkem pečlivého výrobního procesu a oddanosti kvalitě.

Santos-Dumont, proslulý svými elegantními a inovativními vzducholoděmi, by jistě ocenil sofistikovanou chuť tohoto rumu. Vyrobený z cukrové třtiny sklizené na slunných brazilských plantážích, prochází procesem destilace a zrání, který mu propůjčuje jedinečný charakter. Ať už si vychutnáváte Santos Dumont Reserva Especial s jeho jemnými tóny vanilky a karamelu, nebo dáváte přednost komplexnosti Santos Dumont XO s nádechem koření a dubového dřeva, každý doušek je poctou odkazu legendárního aviatika.

Rum Santos Dumont není jen nápojem, je to zážitek. Zážitek, který vás přenese do časů odvážných letců a objevitelů. Stačí se jen pohodlně usadit, nalít si sklenku a nechat se unášet na křídlech chuti a historie.

Rum Santos Dumont, to je jako letět s větrem v zádech, svobodně a s chutí exotiky.

František Dvořák

Výroba z cukrové třtiny

Santos Dumont rum, stejně jako všechny ostatní pravé rumy, začíná svou cestu životem jako cukrová třtina. Tato vysoká, odolná tráva se daří v tropickém podnebí a právě v těchto oblastech, kde se slunce opírá do země, se cukrová třtina pro rum Santos Dumont pěstuje. Po sklizni se z třtiny extrahuje šťáva, která se následně vaří, dokud nezhoustne do husté, sladké hmoty – melasy. Tato melasa, bohatá na cukry, se stává potravou pro kvasinky v dalším kroku výroby rumu. Ačkoliv se proces výroby rumu Santos Dumont může v detailech lišit, základ zůstává stejný – kvalitní cukrová třtina je esenciální surovinou, která dává tomuto rumu jeho charakteristickou chuť a aroma.

Zrání v dubových sudech

Rum Santos Dumont, stejně jako ostatní prémiové rumy, prochází procesem zrání v dubových sudech, který je klíčový pro jeho výslednou chuť a aroma. Značka Santos Dumont si zakládá na tradičních metodách výroby a zrání v sudech po bourbonu, které rumu dodávají specifické vlastnosti.

Vlastnost Santos Dumont Rum
Původ Brazílie

Dubové dřevo během zrání uvolňuje do rumu komplexní sloučeniny, jako jsou vaniliny, taniny a ligniny. Tyto látky dodávají rumu Santos Dumont jeho charakteristickou jemnost, sladkost s tóny vanilky, karamelu a koření a zároveň mu propůjčují jantarovou až mahagonovou barvu. Doba zrání rumu Santos Dumont se liší podle druhu a požadovaného chuťového profilu.

Značka dbá na to, aby každý doušek rumu Santos Dumont byl komplexním zážitkem, a proto věnuje procesu zrání v dubových sudech náležitou péči a pozornost.

Bohatá chuť a aroma

Rum Santos Dumont není jen tak ledajaký rum. Je to rum, který v sobě nese odkaz slavného brazilského leteckého průkopníka Alberta Santose-Dumonta, muže, který miloval dobrodružství a inovace. A přesně tyto vlastnosti se promítají i do chuti a vůně tohoto výjimečného nápoje.

Už první doušek vás ohromí bohatou a komplexní chutí. Jemné tóny vanilky a karamelu, získané zráním v dubových sudech, se prolínají s nádechem exotického ovoce a koření. Každý doušek je jako cesta do slunné Brazílie, plné barev, vůní a chutí.

A co teprve aroma! To je kapitola sama pro sebe. Intenzivní, sladká vůně s nádechem medu a tabáku vás okamžitě přenese do světa luxusu a pohody. Stačí zavřít oči a nechat se unášet na vlně smyslných prožitků. Rum značky Santos Dumont není jen alkoholický nápoj, je to zážitek, který si vychutnáte všemi smysly.

Ocenění a uznání

Rhumy Santos Dumont, inspirované odkazem brazilského leteckého průkopníka Alberta Santose-Dumonta, si získaly uznání pro svou výjimečnou kvalitu a chuť. Tyto rumy, vyráběné s důrazem na tradici a řemeslné zpracování, sbírají ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích a stávají se favority milovníků rumu po celém světě. Značka Santos Dumont se pyšní zlatými medailemi z renomovaných soutěží, jako je například International Spirits Challenge a San Francisco World Spirits Competition. Tyto úspěchy svědčí o prvotřídní kvalitě rumů Santos Dumont a potvrzují vášeň a odhodlání, s nimiž jsou vyráběny. Ocenění a uznání ze strany odborníků i nadšených konzumentů upevňují pozici značky Santos Dumont jakožto předního producenta prémiových rumů, které oslavují ducha inovací a dobrodružství.

Dostupnost a cena v ČR

Rum Santos Dumont, pojmenovaný po brazilském leteckém průkopníkovi Albertu Santosovi-Dumontovi, si získává oblibu i u nás. Jeho dostupnost na českém trhu se neustále zlepšuje a zájemci si mohou vybrat z několika variant.

Rumy značky Santos Dumont jsou k dostání ve specializovaných prodejnách s alkoholem, ale i v některých supermarketech s širší nabídkou. Pro usnadnění hledání doporučujeme využít online vyhledávače, které porovnávají ceny a dostupnost u různých prodejců.

Cena rumu Santos Dumont se liší v závislosti na konkrétním druhu a objemu lahve. Obecně se dá říci, že se jedná o rumy střední cenové kategorie, které nabízejí vynikající poměr ceny a kvality. Za láhev rumu Santos Dumont zaplatíte v České republice obvykle od 500 do 1500 Kč.

Pro milovníky rumu, kteří hledají něco výjimečného, je rum Santos Dumont skvělou volbou. Jeho dostupnost na českém trhu se neustále zlepšuje a ceny jsou příznivé. Neváhejte a objevte jeho jedinečnou chuť i vy.

Publikováno: 04. 07. 2024

Kategorie: alkohol

Autor: Jana Trnková

Tagy: rum santos dumont | rum značky santos dumont