Bulletproof káva slibuje více energie a lepší produktivitu

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě a každý má svůj oblíbený způsob přípravy a konzumace. Ale co když vám řeknu, že existuje také způsob, jak kávu pít, který vám může poskytnout energetický boost a zvýšit vaši produktivitu? To je přesně to, co slibuje Bulletproof káva.

Co je bulletproof káva?

Bulletproof káva je trendový nápoj, který získal popularitu v posledních letech. Jeho receptura pochází od amerického podnikatele Dava Aspreyho, který tvrdí, že jeho káva je zdravější a poskytuje větší množství energie než běžná káva.

Jak se připravuje bulletproof káva? Jednoduše se jedná o kávu smíchanou s máslem a MCT olejem. MCT olej je vyráběn z kokosového oleje a obsahuje středně dlouhé triglyceridy, které jsou snadno stravitelné a dodávají tělu energii. Máslo zajišťuje krémovou konzistenci a také pomáhá vstřebávání kofeinu.

Existuji i další netradiční způsoby přípravy kávy

Kromě bulletproof coffee existuje také řada dalších způsobů, jak si kávu vychutnat. Například cold brew káva, která se připravuje namočením mleté kávy v studené vodě po dobu 12 až 24 hodin. Výsledkem je hladší a méně kyselá chuť, která je skvělá pro ty, kteří nejsou fanoušky hořké kávy.

Další zajímavou variantou je káva z kávových bobů exkrementů šelem. Ano, dobře jste slyšeli. Tento druh kávy se nazývá kopi luwak a vyrábí se tak, že šelmy (luskouni palmoví) konzumují kávové plody a vylučují zbytky nestravitelné, které jsou později sbírány a praženy. I když je to jeden z nejdražších druhů kávy na světě, někteří lidé tvrdí, že má mimořádně bohatou a jemnou chuť.

A nakonec, pro ty, kteří si rádi užívají kávu na cestách, existuje také káva v podobě tablet. Ty se jednoduše rozpustí v horké vodě a máte tak okamžitou kávu, kdekoliv budete.

Káva je především o prožitku

Ať už si vyberete kterýkoli z těchto způsobů přípravy kávy, je třeba si uvědomit, že káva má také své negativní vlivy na lidské tělo. Přílišná konzumace kávy může způsobit nespavost, zvýšenou úzkost, zrychlené tepové frekvence a dokonce i nepravidelný srdeční rytmus.

Nicméně, pokud si kávu užíváte v míře a s rozumem, může vám být prospěšná. Káva obsahuje antioxidanty a může zlepšit vaši náladu a produktivitu.


V každém případě, bez ohledu na to, jakou kávu si vyberete, je důležité si užít tu správnou atmosféru a společnost. Káva je nápoj, který může být zdrojem inspirace, přátelství a dokonce i kreativity. Takže si dejte svou oblíbenou šálek kávy a užijte si okamžiky klidu a pohody, které vám může poskytnout.

Publikováno: 02. 03. 2023 / Aktualizováno: 03. 03. 2023

Kategorie: Jídlo

Autor: Karel Šimáček

Tagy: Káva