14 jednoduchých koktejlů z vodky

Vodka je jedním z nejuniverzálnějších dostupných destilátů a používá se do nejrůznějších koktejlů. Její čirá, neutrální chuť a relativně nízký obsah alkoholu z ní činí ideální základ pro širokou škálu nápojů. Jednoduché koktejly z vodky jsou skvělou volbou pro ty, kteří dávají přednost něčemu, co se snadno připravuje, ale přesto chtějí mít lahodný nápoj.

V tomto článku prozkoumáme některé z nejlepších jednoduchých koktejlů z vodky, které si můžete připravit doma. Tyto koktejly se snadno připravují a vyžadují jen několik málo ingrediencí. Ať už jste tedy zkušený barman, nebo začínající mixolog, tyto koktejly na vaše hosty určitě zapůsobí.

Vodka Martini

Vodka Martini je klasický koktejl, který je známý již desítky let. Je to jednoduchý koktejl, který vyžaduje pouze dvě ingredience, vodku a suchý vermut. Chcete-li připravit vodku Martini, jednoduše smíchejte 60 ml vodky a 15 ml suchého vermutu v šejkru naplněném ledem. Dobře protřepejte a přeceďte do vychlazené sklenice na martini. Ozdobte citronem nebo olivou a vychutnejte si ji.

Cosmopolitan

Cosmopolitan je další klasický koktejl, jehož příprava je jednoduchá. Jedná se o ovocný koktejl, který kombinuje vodku, brusinkový džus, limetkovou šťávu a triple sec. Cosmopolitan připravíte tak, že v šejkru naplněném ledem smícháte 60 ml vodky, 15 ml triple sec, 15 ml limetkové šťávy a 15 ml brusinkové šťávy. Dobře protřepejte a přeceďte do vychlazené sklenice na martini. Ozdobte limetkou a vychutnejte si ji.

Screwdriver

Screwdriver je jednoduchý koktejl, který se hodí pro každou příležitost. Připravuje se kombinací vodky a pomerančového džusu. Chcete-li připravit Screwdriver, jednoduše nalijte 60 ml vodky do sklenice naplněné ledem. Doplňte pomerančovým džusem a zamíchejte. Ozdobte plátkem pomeranče a vychutnejte si ho.

Bloody Mary

Bloody Mary je klasický koktejl, který se skvěle hodí na pozdní snídani nebo kdykoli během dne. Je to pikantní koktejl, který kombinuje vodku, rajčatovou šťávu, worcesterskou omáčku, pálivou omáčku a koření. Bloody Mary připravíte tak, že v šejkru naplněném ledem smícháte 60 ml vodky, 120 ml rajčatové šťávy, 15 ml worcesterské omáčky, 7 ml pálivé omáčky a špetku soli a pepře. Dobře protřepejte a přeceďte do sklenice naplněné ledem. Ozdobte řapíkem celeru a plátkem citronu a vychutnejte si.

Moscow Mule

Moscow Mule je osvěžující koktejl, který se skvěle hodí na léto. Připravuje se kombinací vodky, zázvorového piva a limetkové šťávy. Chcete-li připravit Moscow Mule, naplňte měděný hrnek ledem. Přidejte 60 ml vodky a 15 ml limetkové šťávy. Doplňte zázvorovým pivem a zamíchejte. Ozdobte klínkem limetky a vychutnejte si ho.

Vodka Tonic

Vodka Tonic je jednoduchý koktejl, který je ideální pro ty, kteří dávají přednost méně sladkým koktejlům. Připravuje se kombinací vodky a tonikové vody. Chcete-li připravit Vodka Tonic, jednoduše nalijte 60 ml vodky do sklenice naplněné ledem. Doplňte tonikovou vodou a zamíchejte. Ozdobte klínkem limetky a vychutnejte si ho.

Mořský vánek

Sea Breeze je ovocný koktejl, který je ideální pro léto. Připravuje se kombinací vodky, brusinkového džusu a grapefruitové šťávy. Koktejl Sea Breeze připravíte tak, že v šejkru naplněném ledem smícháte 60 ml vodky, 120 ml brusinkového džusu a 30 ml grapefruitového džusu. Dobře protřepejte a přeceďte do sklenice naplněné ledem. Ozdobte klínkem limetky a vychutnejte si ho.

Lemon Drop Martini

Lemon Drop Martini je trpký a osvěžující koktejl, který je ideální pro léto. Připravuje se kombinací vodky, triple sec a citronové šťávy. Chcete-li připravit Lemon Drop Martini, smíchejte 60 ml vodky, 15 ml triple sec a 30 ml citronové šťávy v šejkru naplněném ledem. Dobře protřepejte a přeceďte do vychlazené sklenice na martini posypané cukrem. Ozdobte citronovou otočkou a vychutnejte si ji.

White Russian

White Russian je krémový a dekadentní koktejl, který se skvěle hodí po večeři. Připravuje se kombinací vodky, Kahluy a tučné smetany. White Russian připravíte tak, že sklenici naplníte ledem. Přidejte 60 ml vodky a 30 ml Kahlua. Doplňte hustou smetanou a promíchejte. Ozdobte skořicí nebo kakaovým práškem a vychutnejte si ji.

Espresso Martini

Espresso Martini je kofeinový koktejl, který je ideální pro milovníky hlubokého L. Připravuje se kombinací vodky, Kahlua a čerstvě uvařeného espressa. Espresso Martini připravíte tak, že v šejkru naplněném ledem smícháte 60 ml vodky, 30 ml Kahlua a 30 ml čerstvě uvařeného espressa. Dobře protřepejte a přeceďte do vychlazené sklenice na martini. Ozdobte kávovými zrny nebo posypejte kakaovým práškem a vychutnejte si.

Cape Codder

Cape Codder, známý také jako Vodka Cranberry, je jednoduchý a osvěžující koktejl, který se hodí pro každou příležitost. Připravuje se kombinací vodky a brusinkového džusu. Chcete-li připravit Cape Codder, jednoduše nalijte 60 ml vodky do sklenice naplněné ledem. Doplňte brusinkovým džusem a zamíchejte. Ozdobte limetkou a vychutnejte si ji.

Kamikaze

Kamikaze je trpký a pikantní koktejl, který je ideální pro ty, kteří dávají přednost kyselé chuti. Připravuje se kombinací vodky, triple sec a limetkové šťávy. Chcete-li připravit Kamikaze, smíchejte 60 ml vodky, 30 ml triple sec a 30 ml limetkové šťávy v šejkru naplněném ledem. Dobře protřepejte a přeceďte do vychlazené sklenice. Ozdobte limetkou a vychutnejte si ji.

Appletini

Appletini je sladký a ovocný koktejl, který je ideální pro ty, kteří mají rádi jablečnou chuť. Připravuje se kombinací vodky a jablečné pálenky. Appletini připravíte tak, že v šejkru naplněném ledem smícháte 60 ml vodky a 30 ml jablečné pálenky. Dobře protřepejte a přeceďte do vychlazené sklenice na martini. Ozdobte plátkem jablka a vychutnejte si ho.

Dirty Martini

Dirty Martini je pikantní a slaný koktejl, který je ideální pro ty, kteří mají rádi chuť oliv. Připravuje se kombinací vodky, suchého vermutu a olivového nálevu. Dirty Martini připravíte tak, že v šejkru naplněném ledem smícháte 60 ml vodky, 15 ml suchého vermutu a 15 ml olivového nálevu. Dobře protřepejte a přeceďte do vychlazené sklenice na martini. Ozdobte několika olivami a vychutnejte si.


Publikováno: 22. 04. 2023

Kategorie: Drinky

Autor: Tadeáš Zajíc