Koktejly z rumu

Obsah článku:
  1. Cuba Libre
  2. Daiguiri
Rum je ideální destilát, který je vhodný k přípravě míchaných koktejlů. Zde vám popíšeme dva jednoduché recepty, které si můžete v klidu doma připravit a nabídnout je svým hostům. Prvním receptem je koktejl Cuba Libre, který vznikl v hlavním městě Kuby okolo roku 1900. Traduje se, že tento drink byl pojmenován podle přípitku vojáků, kteří statečně válčili za osvobození Kuby během španělské nadvlády.

Cuba Libre

  •  5cl rumu, 10cl Coca Coly a kapku limetkové šťávy
Všechny jmenované suroviny smíchejte a vše přelijte do předem připravené sklenky, která bude naplněná kousky ledu. Na závěr ozdobte celé dílo malým kouskem limetky.

Daiguiri

Pod pojmem Daiquiri se skrývá velká skupina koktejlů, která se připravuje na bázi limetkové šťávy a rumu. Primární recept se skládal z toho, že vysoká sklenici obsahovala led, lžíci cukru, šťávu z tří limetek, která byla ještě doplněná rumem. Tento recept vymysleli na začátku dvacátého století američtí důlní inženýři, kteří pracovali v kubánském dole Daiquiri. Velkým milovníkem a nadšencem koktejlu daiquiri byl kupříkladu proslulý americký spisovatel a dobrodruh Ernest Hemingway. V současnosti je recept Daiguiri mírně pozměněn. Led již totiž není základní součástí tohoto drinku, ale používá se jenom na chlazení v šejkru. Na přípravu koktejlu Daiguiri budete potřebovat:
  • 4,5 cl bílého rumu, 2 cl čerstvé citrónové nebo limetkové šťávy a 0,5 cl cukrového sirupu
Všechny jmenované věci nalijte do šejkru s malými kostkami ledu. Všechno dobře a důkladně protřepte. Poté je již nápoj připraven a můžete ho podávat ve vychlazené koktejlové sklenici. Příprava míchaných nápojů z rumu je opravdu velmi snadná a rychlá, takže nezabere příliš času.

Publikováno: 06. 10. 2012

Kategorie: Nezařazené

Autor: Karel Šimáček